Scroll Top

5 اشتباه رایج هنگام تمیز کردن صورت!

 

یکی از مهم ترین مراحل روتین مراقبت از پوست ما مرحله پاکسازی صورت است. تمیز کردن منظم پوست با محصولات مناسب بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که پوست ما همیشه سالم و مرتب به نظر می رسد. در واقع، تأثیر پاکسازی پوست روی اثربخشی سایر محصولات مراقبتی که استفاده می کنیم بسیار زیاد است. با این حال، هنگام تمیز کردن صورت، اغلب به برخی نکات مهم توجه نمی کنیم. ما رایج ترین اشتباهاتی که هنگام تمیز کردن صورت انجام می شود را گردآوری کرده ایم. ببینیم آیا شما هم مرتکب این اشتباهات می شوید؟

اشتباه 2 : تمیز نکردن کافی پوست

این اشتباه به خصوص در بین کسانی که آرایش می کنند بسیار رایج است. پاک نکردن آرایش در پایان روز می تواند منافذ پوست را مسدود کند و روی پوست شما تأثیر منفی بگذارد. حتی اگر روز خسته کننده ای را سپری کرده اید، حتما باید وقتی به خانه می آیید آرایش خود را پاک کنید. پیشنهادی داریم که کار شما را بسیار راحت می کند: محلول پاک کننده آرایش!

پیشنهاد سردبیر: شما به راحتی می توانید بدون نیاز به مالیدن پوست، آرایش خود را پاک کنید، به خصوص با محلول پاک کننده آرایش Garnier Micellar که یکی از موارد مورد علاقه ماست. با فناوری Micellar که در آن وجود دارد، نه تنها آرایش شما، بلکه باقی مانده و چربی اضافی روی پوست شما را مانند آهنربا جذب و پاک می کند. مقداری پاک کننده آرایش را روی یک پد پنبه ای بریزید و آرایش خود را پاک کنید.

اشتباه 4 : استفاده از ژل پاک کننده اشتباه

آیا از آن دسته افرادی هستید که صورت خود را با هر چیزی که به دستشان می رسد می شویید؟ اگر از جمله کسانی هستید که حتی با محصولاتی مانند صابون دست و ژل دوش صورت خود را می شویید، باید فوراً از این اشتباه اجتناب کنید! این محصولات می توانند باعث از بین رفتن روغن طبیعی صورت و آسیب به سد پوستی ما شوند. به همین دلیل باید همیشه صورت خود را با ژل های پاک کننده صورت بشویید. در عین حال باید مراقب باشید که ژل پاک کننده صورت که استفاده می کنید برای نیازهای پوست شما مناسب باشد. برای مثال اگر پوست چرب دارید باید ژل های پاک کننده مناسب برای پوست های چرب و اگر پوست حساسی دارید ژل های پاک کننده مناسب برای پوست های حساس را انتخاب کنید.

پیشنهاد سردبیر: اگر از خشک شدن پوست خود به خصوص بعد از شستن صورت خود شکایت دارید، توصیه ما به شما ژل پاک کننده Garnier Hyaluronik Aloe است که بدون خشک کردن پوست، آن را تمیز می کند. با فرمول این ژل پاک کننده حاوی هیالورونیک اسید و آلوئه ورا مناسب برای انواع پوست می توانید پوست خود را از آلودگی ها و باقی مانده های آرایش پاک کنید.

اشتباه 1 : شستن صورت با آب داغ

از قدیم اعتقاد بر این بود که آب داغ پوست را بهتر تمیز می کند. با این حال، یکی از بدترین عادت هایی که برای سلامت پوست خود داریم، تمیز کردن پوست با آب داغ است! آب داغ می تواند پوست را بیشتر خشک کند زیرا پوست را از روغن های طبیعی آن پاک می کند. علاوه بر این، می تواند قرمزی و تحریک را در انواع پوست های حساس افزایش دهد و باعث عدم تعادل چربی در پوست های چرب شود. به همین دلیل همیشه باید هنگام تمیز کردن صورت به جای آب داغ از آب گرم استفاده کنید.

اشتباه 3 : شستن بیش از حد صورت

این یکی از رایج ترین اشتباهات مخصوصاً توسط افرادی است که پوست چرب دارند، شستن مکرر پوست در طول روز با پاک کننده ها است که می تواند به سد طبیعی و محافظ پوست آسیب برساند. این امر باعث می شود پوست به عوامل خارجی حساس شود و تعادل سبوم را به هم بزند. به همین دلیل توصیه می کنیم که صورت خود را دو بار در روز صبح و عصر بشویید.

پیشنهاد سردبیر: اگر در طول روز نیاز به پاکسازی صورت خود دارید، جدای از روتین صبح و عصر، می توانید با استفاده از محلول پاک کننده آرایش، پوست خود را به آرامی تمیز کنید. هر زمان در طول روز که نیاز به شستن صورت داشتید، پوست خود را با گلاب میسلار گارنیر پاک کنید. بنابراین، ما به راحتی می‌توانیم به پوستی تمیز و روشن ‌تر دست پیدا کنیم.

اشتباه 5 : عدم تصفیه عمیق به طور منظم

به خصوص اگر مشکلات پوستی مانند لکه های سیاه، زبری و چربی دارید، باید مراقب لایه برداری منظم و پاکسازی پوست خود باشید. با لایه برداری می توانید پوست خود را از زبری سطح پوست پاک کنید و از تمیز شدن عمیق منافذ اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد سردبیر: ماسک زغال 3 در 1 گارنیر که می توانیم از آن به عنوان لایه بردار، پاک کننده یا ماسک استفاده کنیم، یکی از موارد مورد علاقه ماست! این محصول با فرمول تصفیه کننده آن که حاوی زغال سنگ، زغال اخته و اسید سالیسیلیک است، بر روی جوش های سرسیاه تاثیر بسزایی دارد!

جدیدترین مطالب

گذاشتن نظر